Besray'ın
Güzellik Dünyası

Geride bıraktığı pürüzsüz ten ve tüylerin daha geç uzayacak olması nedeniyle pek çok kişi ağda yapmayı tercih ediyor. Geçmiş yıllardan beri en sık kullanılan yöntem olan ağdayı, evde kendin yapıyorsan ya da yapmak istiyorsan, bazı ipuçlarına ihtiyacın olabilir. Ağda yapmanın en büyük zorluğu vücutta kalan ağda kalıntısını temizlemekti, ta ki sana şimdi bahsedeceğimiz ipuçlarını öğrenene kadar! Su ve sabunla temizlemenin mümkün olmadığı ağda kalıntılarını, nasıl temizleyeceğini düşünüyorsan hemen yazımızı okumalısın.

Ağda Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

ağda kalıntısı temizleyen kadının bacağı

Kâğıt ağda bezi kullanıyorsan işin oldukça kolay! Ağdanın ardından kalan kalıntıları, ağda bezi ile rahat bir şekilde alabilirsin. Eğer sir ağda kullanıyor ya da kâğıt ağda beziyle kalıntıları istediğin kadar temizleyemiyorsan, kullanabileceğin birkaç yöntem bulunuyor. Bakalım nelermiş?

Ağda Sonrası Yapışıklık Nasıl Gider?

ağda yapan bir kadın

“Ağda kalıntıları neyse de ağda yapıştı çıkmıyor” diye düşünüyorsan senin için hemen bir çözüm önerisi sunalım: sıcak su kompresi! Yapışan ağda ve ağda kalıntılarına harika bir çözüm olan bu yöntemin uygulanışı ise şu şekilde:

Temiz bir bezi sıcak suya batır. Ardından ağdanın yapıştığı alana yapıştır. Yaklaşık olarak 1 dakika boyunca bekledikten sonra ağdanın ve ağda kalıntılarının yumuşamış olduğunu göreceksin. Bu sayede kolaylıkla vücudunu ağdadan arındırabilirsin! 😊

Ağda Sonrası Cilt Nasıl Temizlenir?

ağda kalıntısı temizleme yöntemi

Ağdanın su, şampuan ya da sabun gibi kişisel temizlik ürünleriyle temizlenemediğini mutlaka duymuşsundur. Bunun sebebi ise bu tip ürünlerin ağdayı dondurması. Donmuş bir ağdayı temizlemek ise neredeyse imkansızdır. Önce ağdayı tekrar yumuşatmak gerekecektir. Bu nedenle sana bahsettiğimiz ve bahsedeceğimiz önerilerden yararlanabilirsin.

Ağda Kalıntıları Ciltten Nasıl Çıkar?

ağda kalıntısı temizleme için başka yöntem

Ağda kalıntısı temizlemenin bir başka yolu ise alkoldür. Evet yanlış okumadın, alkol! Bunun için tek yapman gereken, pamuğu alkole batırmak. Ardından dairesel hareketlerle ağda kalıntısını çözülene kadar ovala. Çok bastırmamaya ve uzun süre yapmamaya özen göstermen gerekir. Olası cilt tahrişini azaltmak için bölgeye nemlendirici bir losyon uygulayabilirsin.

Eğer minimum acıyla maksimum pürüzlüğe erişmek istiyorsan senin için hazırladığımız ağda önerilerimize göz atabilirsin. Ayrıca benimle en güzel görüşlerini paylaşmak için @sesuagda Instagram hesabından bana ulaşabilirsin!

Sesu kızları bir adım önde