Erdi
ve
Furkan'dan
Modanın
Erkek Tarafı

Erkek kokuları her mevsim sıklıkla tercih ediliyor. Günümüzde erkek parfümleri arasında pek çok çeşide rastlamak mümkün. Peki, kış aylarında bakımlı erkeklere özel kış kokuları nasıl olmalı? Hadi birlikte inceleyelim!

Bakımlı Erkeklere Özel Kış Kokuları

Açık ve güneşli havalarda kullandığınız o parfümleri kış gelince bir süreliğine rafa kaldırmaya ne dersiniz? Bazılarına göre radikal bir karar gibi görünebilir, ne de olsa herkesin kendine has ve onu yansıtan bir kokusu var!

Peki, kışın ne tarz kokular tercih edebilirsiniz?

Odunsu ve Topraksı Aromalar

Özellikle odunsu ve topraksı kokular daha yoğun ve gizemli bir etki yaratıyor. Ormanın gizemini hissettiren büyülü bir yanı var diyebiliriz. Bu tarz kokular tende uzun süre kalma eğiliminde oluyor. Kattığı sıcacık hava sayesinde, yeni tanıştığınız insanlardan “Seni daha önce tanıyor olabilirim, hiç yabancı hissetmiyorum” cümlesini birden çok kez duymanıza neden olabilir!

Baharatlı Notalar

Tatlı baharat notalarının yer aldığı bir parfüm, birden bire ortamın tüm havasını değiştirebiliriz. Doğanın gizemli yanını anımsatan bu kokular daha cesur, girişken ve yüksek enerjili görünmenize sebep olabilir. Üstelik baharatlı parfümlerin daha yoğun bir kokusu vardır.

Hatta en iyisi kışa uygun bu notalar için bir öneride bulunalım…

XO markasının Erkek Kokuları Arasında Yer Alan Romantic Parfüm ve Deodorantı ile tanıştırayım sizi!

erkek kokuları arasında yer alan XO Romantic

Yoğun topraksı aromalar, tatlı baharat, sedir ağacı notalarından oluşan Romantic’in alt notalarında turunçgil ve amber bizi karşılıyor. Evrensel bir çekiciliğe neden olan bu tarz notaların birleşimi, sizi vazgeçilmez ve ortamların gözdesi haline getirebilir. Aman dikkat!

Erkek kokuları nerelere sıkılmalıdır?

Kullandığın parfüm kalıcı olabilir yine de etkisini daha net hissetmek için parfümleri sıkmanız gereken noktalar bulunuyor. Bileklerinin iç kısmı, boyun, ense ve kulak arkasını içeren bölgelere parfüm sıkabilirsin. Bunun temel nedeni ise vücut ısısının bu bölgelerde daha yüksek olması. “E bu neden işime yarasın” diye düşünme! Bu bölgeler, parfümün daha kalıcı ve etkili olmasına yardımcı oluyor.

Erkek bakımı ve modası hakkında daha fazla tüyo için “Erkek Modası ve Bakımı” kategorimize göz atmayı unutma!😎