2023 yılının beklenen en iddialı filmleri arasında şüphesiz Barbie ve Oppenheimer yer alıyor veeee sonunda beklenen gün geldi! İki film de birkaç gün önce vizyona girdi. Durum böyle olunca Barbie ve Oppenheimer filmleri arasında bir rekabet başladı.

Barbie ve Oppenheimer

Her Yer Pembeye Boyandı

Barbie ve Oppenheimer görseli

Yaz mevsiminin cıvıltısına bir de Barbie pembesi eklendi. Filme gidenler pespembe kıyafetlerle ortalığı şenlendirdi. İki filmin birden vizyona girmesiyle, Barbie filmine gidenler ve Oppenheimer filmine gidenler olarak çeşitli gönderiler paylaşılmaya başlandı. Öyle ki, en sevilen dizi karakterleri için bile “acaba hangi filme giderdi” tartışmaları yaşandı. Peki, Türkiye’de hangi film hasılat rekoru kırdı?

Barbie Fark Attı!

Son yılların en büyük gişe savaşını izlemeye başladık! Barbie ve Oppenheimer filmlerinin gişe verileri açıklandı. Görülen o ki; Oppenheimer, ABD’yi kapsayan verilere göre ön gösterimlerinde 10,5 milyon dolar kazandı. Oldukça uzun zamandır reklamları yapılan Barbie ise 22,3 milyon dolar kazanarak rakibini tam anlamıyla ikiye katladı! Ayrıca Barbie, ABD’de Oppenheimer filminden daha fazla sinemada gösterime girdi.

Peki sen hangi filme gittin? Bizimle paylaşmayı unutma!

Ayrıca bu tarz içeriklerden ilk senin haberin olsun istiyorsan, Sesu’yla Eğlence arşivimizi ziyaret etmeyi unutma. Ayrıca değerli yorumlarını benimle paylaşmak istersen @sesuagda Instagram hesabımızı takip edebilirsin 💖