Besray'ın
Güzellik Dünyası

Yaz mevsiminin en keyifli anları şüphesiz deniz kum güneş üçlüsünün buluşmasıdır! Yaz sıcaklarında kendinizi buz gibi denize atmak, ardından sıcacık güneşin altında bronzlaşmak yazı doya doya yaşamanın bir parçasıdır. Durum böyle olsa da hem güneşin zararlı etkilerine maruz kalmak istememek hem de ten renginden kaynaklı istenilen bronzluğa ulaşamamak sık karşılaşılan bir durumdur. İşte böylesi anlarda bronzlaştırıcı kremlerden yararlanılabilir. Üstelik bronzlaştırıcı kremler sayesinde, güneş altında uzun saatler geçirmeden bronz bir ten elde etmek de mümkün!

Bronzlaştırıcı Krem Ne İşe Yarar?

bronzlaştırıcı krem kullanmış bir kadın

Bronzlaştırıcı krem, yaz aylarının büyük bir kurtarıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Güneş ışınlarının zararlı ışınlarını uzak tutarak cildin kızarmasını, su toplamasını engeller. Güneş ışınlarının cildi yaşlandıran etkilerini de önler. Ayrıca cilt yüzeyinin her tarafının eşit bir şekilde bronzlaşması için kullanılır.

Bronzlaştırıcı Krem Kullanımı

bronzlaştırıcı krem kullanan bir kadın

Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunarak kolay bir şekilde güneşlenmek mümkün! Öncelikle temiz ellerinizle ya da eldiven yardımıyla bronzlaştırıcı kremi dairesel hareketler eşliğinde cildinize yedirmelisiniz. Dilerseniz bu işlem için fırça da kullanabilirsiniz. Üstelik fırça, bronzlaştırıcı kremi uygularken renk tonunu eşitlemek konusunda da kontrol sağlayabilir.

Bronzlaştırıcı kremi, cildinize eşit şekilde uygulayabileceğiniz miktarda sürmek yeterlidir. Uygulamaya ayak bileklerinizden başlayabilirsiniz. Kollarınızı ve ellerinizi en sona bırakabilirsiniz. Ayrıca nem, su ve ter bronzlaştırıcı kremlerin etkisini bozabilir. Bu nedenle hafif serin ve kuru ortamda kremlenmeye özen göstermelisiniz.

Bronzlaştırıcı Krem Ne Zaman Sürülür?

Denizden çıktıktan birkaç dakika sonra, teniniz kuruduktan sonra bronzlaştırıcı kremi sürebilirsiniz. Ten ısındıkça, bronzlaştırıcı krem daha kolay emilir ve daha iyi sonuçlar verir.

Bronzlaştırıcı Krem Ürünleri

Doğal ten renginiz için doğru tonu bulmak zorlayıcı olabilir. Bu nedenle sprey ya da köpük ürünler tercih edilebilir. Bunun temel sebebi ise bu ürünlerin daha hafif olması ve cilt tonuna uyum sağlaması. Ayrıca doğan renginizden izler taşıyan, cilt renginizi yansıtacak seçimler yapabilirsiniz. Örneğin; soğuk alt tonlu, açık bir tene sahipseniz pembe ya da mavimsi bronzlaştırıcı ürünler tercih edebilirsiniz. Eğer kolay bronzlaşan bir cilde sahipseniz doğal sarı ya da şeftali tonlu ürünler seçebilirsiniz.

 

Daha fazla bu tarz içerik için Sesu’yla Eğlence arşivine göz atmayı ve @sesuagda Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayıın! 😊