Besray'ın
Güzellik Dünyası

Son zamanların sosyal medya trendi cam saçı duydun mu? Glass hair ve glass saç isimleriyle de anılan bu trend saç modelinin en güzel yanı ise her yüze uyması! Jennifer Lopez’den Kim Kardashian’a kadar pek çok ünlünün öncüsü olduğu bu trend, hızla yayılmaya devam ediyor. Peki, camdan saç nedir? Yazımızın devamında aklındaki tüm soru işaretlerinin yanıtlarını kolaylıkla bulabilirsin. Keyifli okumalar! 😊

Sosyal Medyayı Ele Geçiren Camdan Saç Nedir?

Cam saç trendi; saçların pürüzsüz, parlak ve yumuşak olduğu bir model. Camdan saç genellikle uzun saçlarda uygulansa da kısa ve küt saçlarda da oldukça hoş duruyor. Saçları parlatmak ve pürüzsüz bir görüntü yakalamak, bu trend sayesinde oldukça kolay.

Cam Saç Trendi Kimler için Uygun?

Camdan saç; saçlarını pürüzsüz ve parlak görmek isteyen her kadın için uygun! Her saç tipi ve modeline ayak uydurabilmesiyle avantaj sağlayan bu model, uzun ve kısa saçta da uygulanabiliyor. Sadece biraz emek harcaman gerek! Nasıl mı? Saçlarına düzenli bakım yapmalı ve şekillendirmelisin. Ardındansa bunu koruman gerekiyor.

Camdan Saç Nasıl Yapılır?

Cam saç modeli

Camdan saç trendine ayak uydurmak için pürüzsüzlüğü hedeflemen gerek. Bu nedenle saçlarının elektriklenmesini önlemek için yıkama sıklığını azaltmayı deneyebilirsin. Ayrıca saçının yağ dengesini korumak ve dengelemek için doğru bir şampuan kullanman gerekiyor. Bazı durumlarda yıkama yerine kuru şampuandan da yardım almak fayda sağlayabiliyor. Ayrıca saçtaki elektriklenmeyi azaltmanın bir diğer yolu ise soğuk su ile saçları yıkamak. Ardından mı? Aşağıda senin için cam saç trendine ayak uydurmana yardımcı olacak önerileri derledik. Hadi göz atalım!

Pürüzsüz ve Kabarmayan Saçlar

Camdan saç modeliyle pürüzsüz saçlara merhaba derken kabaran saçlarına elveda diyebilirsin. Eğer evde cam saç trendini denemek istersen, saçlarının daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlayacak ürünlerden kullanmalısın. Hint yağı ve keratin içeren ürünler, saçların daha parlak görünmesinde etkili, bizden söylemesi.

Camdan saç trendini uygularken uygulaman gereken iki adım var. Bunlar; su bazlı ürün kullanmak ve tek yönde kurutmak. Peki, bu adımları nasıl uygulayacağız?

Su Bazlı Ürünler

Cam saç görünümü elde etmek için uygulaman gereken ilk adım saçının ihtiyacına uygun bir şampuan ve saç kremi kullanmak. Ardından saç bakım sularından faydalanabilirsin. Saç bakım sularının içerisinde Lamellar teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji, saç yüzeyinin yapılandırılmasını sağlıyor. Yeniden yapılandırılan saçlar ise daha pürüzsüz, daha parlak ve daha yumuşak oluyor. Ayrıca su bazlı ürünler, saçı ağırlaştırmadığı için rahatlıkla kullanabilirsin.

Tek Yönde Kurutma

Saçlarını yıkayıp, ardından bakım yaptıktan sonra sıra geldi kurutma işlemine. Daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek için dar bir başlık eşliğinde saçını, tek bir yönde kurutmalısın. Bunun için saçını aşağıya doğru kurutabilirsin. Daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek için düzleştirici ile saçının üzerinden geçebilirsin. Saçın fazla sıcağa maruz kalacağı için öncesinde ısı koruyucu bir serum sürerek saçını korumaya alabilirsin. Üstelik kullanacağın serum, saçının kabarmasını da engelleyecektir.

Sağlıklı ve Parlak Saçlar için Ne Yapmalı?

cam saç trendi

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak her kadının hayali. Üstelik hava kirliliği, sigara dumanı, stres gibi çevresel etkenler de saçların olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Camdan saç trendine ayak uydurmak ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsan, işte sana ilaç gibi gelecek öneriler:

Daha fazla öneri için Sesu’yla Eğlence arşivini ziyaret etmeyi unutma. Ayrıca güzel yorumlarını benimle paylaşmak için @sesuagda Instagram hesabına DM atabilirsin 😍