Duymayan Kalmasın: Beyoğlu Sineması Açıldı!

İBB Miras’ın katkıları ile 4 Ekim tarihinde tekrar şehre kazandırılan Beyoğlu Sineması, bundan sonra İBB Kültür tarafından hazırlanacak olan aylık programlarla sinemaseverleri misafir edecek.

Beyoğlu Sineması’nda Bizi Neler Bekliyor?

Beyoğlu Sineması

Beyoğlu Sineması’nda bizi neler beklemiyor ki! Bağımsız sinemacıların, sinema sektörüne çeşitli katkıları olan çalışan ve oyuncuların emekleri, Beyoğlu Sineması’nda sinemaseverler ile buluşuyor. Ekim ayı programı içerisinde yer alan “Sinemanın Büyüsü, Çocuk Matinesi, Salı Belgeseli, Sizin Seçtikleriniz, Ayın Yönetmeni” gibi etkinliklerin yanı sıra söyleşiler, stand up gösterileri ve atölyeler de İstanbulluları bekliyor.

Beyoğlu Sineması Programları Nedir?

Beyoğlu Sineması'na ait bir görsel

İBB Kültür tarafından hazırlanacak ve ücretsiz olacak Beyoğlu Sineması aylık programını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Ekim Ayında Neler Oldu Neler Olacak?

Beyoğlu Sineması'na gelen gençler

Ekim ayında Ayın Yönetmeni kuşağı, Metin Erksan ile başladı. Sevmek Zamanı, Yılanların Öcü, İntikam Meleği-Kadın Hamlet, Susuz Yaz ve Acı Hayat filmlerinin gösteriminin yanı sıra yönetmenin sineması üzerinde birbirinden farklı konukların yer alacağı söyleşiler düzenlenecek. Ayrıca amatör sinemacılara, sinema sevdalılarına ve sinema öğrencilerine özel dört hafta sürecek atölyeler de düzenlenecek. Her ay düzenlenecek Ayhan Sonyürek ile Senaryo için kayıtları ise İstanbul Senin uygulaması üzerinden yapılıyor olacak.

Üstelik bütün bu etkinlerin ücretsiz olduğunu da söylemeden geçmeyelim!

 

İzlediğin filmler hakkındaki yorumlarını ve katıldığın etkinlikler hakkındaki görüşlerini bizimle paylaşmayı unutmamak için sesuagda Instagram hesabını takip edebilirsin. Ayrıca daha fazla bu tarz haber için Sesu’yla Eğlence arşivine göz atabilirsin.