Erdi
ve
Furkan'dan
Modanın
Erkek Tarafı

En az kadınlar kadar erkekler de stillerine özen gösteriyor. Yine de ne kadar özenirsek özenelim, bazı parçaları seçerken hata yapabiliyoruz. Bu hataları ortadan kaldırarak harika bir stil yaratmak elbette mümkün! Nasıl mı? Hadi gelin en sık yapılan hatalara birlikte göz atalım.

Erkekler Şık Görünmek için Ne Yapmamalı?

Şık görünmenin pek çok yolu var. Örneğin, en iyi erkek kombin önerilerinin başında takım elbiseler gelir. Vücut formuna uygun kıyafetler seçilerek havalı kombinler yaratılabilir. Peki, erkekler nasıl giyinmeli? İşte en sık yapılan giyim yanlışları!

En Sık Yapılan Stil Hataları

Rahatsız Giysiler

En sık yapılan stil hatalarının başında elbette aşırı dar pantolonlar geliyor. Sağlık için de oldukça zararlı olan bu pantolon modelleri bir an önce gardıroplardaki yerini bol modellere bırakmalı. Biraz daha bol pantolonlar giyerek stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Kısa pantolon nereden moda oldu bilmiyoruz ama hoş görünmedikleri kesin! Kat yapmış paçalar ve kısa paça pantolonlar, özensiz bir görünüme neden olur. Bu nedenle pantolon boyunun ayak bileğinizi kapatacak boyda olmasına dikkat edebilirsiniz.

Ütüsüz Kıyafetler

Kıyafet seçerken ütülü olmasına da özen göstermek gerekiyor. Kırış kırış bir kombin hazırlamak, özensiz ve hoş olmayan bir görünüm sunar. Bu nedenle her zaman ütülenmiş kıyafetlerle kombin yapmalısınız.

Ayakkabı ve Aksesuar

Erkek stil önerileri göz önüne alındığında, kemer ve ayakkabının aynı renkte olması önemli bir kural. Örneğin siyah bir ayakkabı ile kahverengi bir kemer, göze hoş görünmez. Elbette illa renkler birebir uyuşacak diye bir şey yok. Yine de yakın tonlar olmasına dikkat etmelisin. Üstelik ayakkabı temizliği de oldukça önemli.

Yanlış Seçimler

Diz altı şort olarak da bilinen kapriler, bir erkeğin uzak durması gereken kıyafetler arasında. Şıklıktan oldukça uzak olan bu modeller, halk arasında emekli şortu olarak nitelendiriliyor. Eğer kendi stilinizi bulmak istiyorsanız, kaprilere yanaşmayın.

Kargo şortlar elbette oldukça şık ve kullanışlı. Yine de bir sürü cebi var diye hepsini doldurmaya gerek yok! Fazla dolu cepler bütün stilinizi yerle bir edebilir, aman dikkat!

Son olarak marka logoları bulunan kıyafetler hoş görünüyor olabilir ama hepsi değil! Devasa marka isim ve logoları, reklam panosu gibi dolaşılmasına neden oluyor. Bu nedenle daha sade tasarımları tercih etmek oldukça önemli.

 

Daha fazla öneri için Erkek Modası ve Bakımı kategorimize göz atabilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz konular olursa benimle @sesuagda Instagram hesabından iletişime geçebilirsiniz 😊