Aylin'den
Teknolojik Detaylar

ETKİSİ BÜYÜK MİNİ DİZİLER

Sizler için hafta sonu bir oturuşta izleyebileceğiniz, mini ama etkisi büyük diziler listesiyle geldim. “Bir dizi izleyeyim ama uzun soluklu olmasın, çok zamanımı almasın. Seyir keyfi yüksek olsun” diyorsanız listeye şöyle bir göz atın derim 😊

Patrick Melrose: 5 Bölüm | IMDB: 8.1 Mini Diziler

Hepimiz için Sherlock olarak akıllara kazınan -ben hala Sherlock yeni sezon bekleyenlerdenim- Benedict Cumberbatch bu diziyle hayranlarının özlemini biraz olsun dindiriyor. Cumberbatch dizide Patrick karakterine hayat veriyor. Dizi; ana karakterimizin çocukluk travmalarını ve bu travmaların ilerleyen hayata etkilerini konu alıyor. Patrick’in kendini rehabilite etmeye çalışması ve mücadelesi Benedict Cumberbatch oyunculuğuyla yan yana gelince izlemeye doyulamayacak bir güzellik oluyor.

The Queens’s Gambit: 7 Bölüm | IMDB: 8.9

Mini Diziler

Walter Tevis’in aynı adlı romanından uyarlanan dizi, satranç dâhisi Elizabeth Harmon’u anlatıyor. 9 yaşındayken yetimhaneye gönderilen baş kahramanımızın satranç tutkusunu ve ergenlikten yetişkinliğe geçiş dönemini izleyiciye sunuyor. 1950’li yıllarda geçen The Queens’s Gambit, dönem dizisi sevenlere de hitap ediyor. Oyunculuklardan dekorlara, sinematografiden müziklere oldukça başarılı bir yapım. Üstelik izlerken dünyaca ünlü satranç ustalarının hikayelerinden esintiler de görebilirsiniz.

Normal People: 12 bölüm | IMDB: 8.5

Mini Diziler

Sally Rooney’nin romanından uyarlanan Normal People, birbirinden bir türlü kopamayan bir çiftin hikayesini işliyor. Kavgalar, ayrılıklar, aş, tutku ve şefkat… İkili ilişkileri mercek altına alan dizi duygulara farklı bir pencereden bakmanızı sağlıyor. İrlanda, mükemmel bir çift uyumu, müzikleri ve gerçekçi yanıyla Normal People kesinlikle kaçırmamanız gereken bir mini dizi. Ara sıra kendinizi başrollere kızarken bulabilirsiniz. Peki bu durum hikayeyi gerçeğe biraz daha yaklaştırmaz mı sizce de?

Band Of Brothers: 10 Bölüm | IMDB: 9.4

2001 yapımı olsa da hala ses getiren dizinin her bölümünde farklı bir yönetmenin imzası bulunuyor. Yapımcılığını ise Tom Hanks ve Steven Spielberg üstleniyor. İkinci Dünya Savaşı dönemini anlatan dizi, gerçek hikâyelerden uyarlama. Askerlerin bir arada geçirdikleri zamanı, aralarında oluşan kardeşlik bağını o kadar doğal ve etkileyici bir şekilde anlatmış ki izlerken bayılacaksınız. Tarih sevenler için su gibi akıp gidecek bir mini dizi.

Spoiler vermeden yazıyı bitiriyor ve şimdiden iyi seyirler diliyorum. Listeden bir dizi seçip hafta sonunu benim gibi “Bir bölüm daha izleyeyim ya” diyerek geçirebilirsiniz.

Web sitemizdeki diğer içeriklere göz atmanı ve Instagram’da @sesuagda’yı takip etmeni öneririz 😊