Özgenur ile
Magazin Sanatı

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası tarihinde 3. kez, ilk altın madalyayı kazanmak için sahadaydı. Filenin Sultanları olarak adlandırılan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2019 yılı finalinde olduğu gibi Sırbistan’la karşı karşıya geldi. Tüm Türkiye’nin nefesini tutarak izlediği Avrupa Şampiyonası’nın final setinde 3-2 kazanan Filenin Sultanları, ilk kez Avrupa Şampiyonu oldu!

Filenin Sultanları

Filenin Sultanları Tarih Yazmak İçin Sahadaydı!

Yakın zamanda Milletler Ligi’nde ilk şampiyonluklarını yaşayan ve dünya sıralamasında zirveye yerleşen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, bu sezon ikinci kez tarih yazmak için sahadaydı! Türkiye, organizasyonda C Grubu maçlarının 5’ini de kazandı, 16’lı turda Belçika’yı ve çeyrek finalde de Polonya’yı eledi. Filenin Sultanları yarı finalde ise son şampiyon İtalya’yı geriden gelerek 3-2’yle saf dışı bırakmayı başardı! Sırbistan’ı nefes kesen maçın final setinde devirerek 3-2’lik üstünlük kazanan A Milli Voleybol Takımımız, tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu oldu!

En Değerli Oyuncu Melissa Vargas!

Filenin Sultanları Melissa Vargas

Belçika’nın başkenti Brüksel’de oynanan Avrupa Şampiyonası finali, karşılıklı sayılarla başlarken Sırbistan ilk seti 27-25 kazanarak 1-0 öne geçti. A Milli Kadın Voleybol Takımı, ikinci seti 25-21 kazandı ve skor 1-1’e geldi. Üçüncü sete iyi başlayan ve farkı 4 sayıya kadar çıkaran Filenin Sultanları, seti 25-22 kaybetti. Final setin sonunu 25-22 kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı, mücadeleyi karar setine taşıdı. Son sete de etkili başlayıp 15-13 kazanarak durumu 3-2’ye getirdiler ve Avrupa şampiyonu oldular.

41 KERE VARGAS!

Milliler’in ilk devşirmesi Melissa Vargas, finale 41 sayıyla damgasını vurdu ve en değerli oyuncu ‘MVP’ seçildi.

Filenin Sultanları’na Kocaman Tebrikler!

A Milli Kadın Voleybol Takımı

Bu tarz içeriklerden ilk senin haberin olsun istiyorsan, Sesu’yla Eğlence arşivimizi ziyaret etmeyi unutma. Ayrıca değerli yorumlarını benimle paylaşmak istersen @sesuagda Instagram hesabımızı takip edebilirsin 💖