Kübranur'un
Vegan Yaşam
Köşesi

Gündeme Yeni Bir Soluk: Vegan Moda!

Vegan moda örnekleri

 

Vegan moda her alanda kendini göstermeye başladı! Halihazırda vegan aktivist hareket, tüm sektörlerde en çok konuşulanlar arasında. Beslenme ve yaşam biçimine olan etkisi bariz ortada…

Peki ya modaya ne şekilde yön veriyor? Hadi biraz da bunun üzerine konuşalım!

Vegan Giyim Denildiğinde

Vegan giyim nasıl olur diyenler mutlaka olacaktır. Nasıl ki hiçbir hayvansal ürün kullanılmadan sağlanan besinler vegan yaşamın içerisindeyse, hayvanların nesne olarak görülüp sömürülmediği tüm kıyafetler, ayakkabı ve çantalar da buna dahil!  Deri, yün, kaşmir, angora, kuş tüyü, ipek ve kürk gibi hiçbir materyale vegan tekstilde yer verilmiyor ama elbette vegan tekstil ürünlerinin özel bir sertifikaya sahip olduğunu ve bu nedenle ayırt edildiğini söylemeye bile gerek yok!

Şık giyim örneği

 

 

 

Vegan Yaşam Modaya Yön Veriyor

Ünlü isimlerin kürk kullanımına, sosyal medyada bir süredir çok büyük tepkiler geldiği aşikar. Aslında vegan modanın kendine sektörde yer bulabilmesi bir bakıma bu furya ile ortaya çıktı! Hayvan hakları savunucuları kürk kullanımının büyük bir işkenceye neden olduğunu çok kez dile getirerek farkındalık yakalamayı başardı.

 

 

Vegan moda için giyinmiş kadın

Hızlı Moda Anlayışı Ufuktan Siliniyor

Vegan modanın, tekstil sektörünün yarattığı çevreye zarara ve hayvan kullanımına yönelik duruşu modanın yeni öncüsü diyebiliriz! Fabrika yerine elde üretim yapan üreticiler, organik kumaş kullanımı ile endüstriyel yapılanmaya meydan okuyan markalar artık geleceğin moda anlayışını ele geçirecek gibi duruyor.

Özellikle vegan deriden üretilen ayakkabılar özel koleksiyonlarda çoktan yerini aldı. Vegan moda böyle çok tutulmaya başladı ama bakalım bundan sonra kırmızı halılarda karşımıza çıkan vegan tarzlar nasıl olacak?

 

Modaya dair daha çok bilgiye ulaşmak, moda dünyasından geri kalmak istemiyorsan Instagram’da @sesuagda’nın bildirimlerini açsan iyi edersin. Web sitemizdeki diğer içeriklere göz atmanı da öneririz. 😊