Merve ile
Yeni Rota Oluşturuldu

 

İngilizce Konuşan Sesu Kızları Bir Adım Önde!

 

Sevgili Sesu kızı, bugünlerde İngilizce konuşmanın ve anlamanın neredeyse okur yazarlık kadar önem taşıdığını biliyorsun. Ana dilini konuştuğun bir yerde yaşıyor olsan bile çevrene baktığında İngilizcenin yaşamını ne kadar içinde olduğunu görebilirsin. Bu durumda, İngilizce bilmenin önemini kavrayıp adım atmaya ne dersin?

İşte İngilizce Öğrenme Teknikleri!

İngilizce, hayatın bu kadar içindeyken sadece Türkçe yazılmış haber kaynaklarını değil, İngilizce yazılan tüm yazıları okuyabilirsin, yabancı bir kişiyle yardım almadan konuşabilirsin ya da dünyayı tek başınıza gezebilirsin. Bunları gerçekleştirmek zor değil, İngilizceni geliştirerek tüm bunları tek başına yapabilirsin.

Senin için İngilizceni geliştirmenin 4 yolunu sıraladım.

İngilizce şarkılar dinle

Şarkı dinlemek en kolay ulaşabileceğin aktivitelerden biri olabilir, üstelik müzik dinlerken başka bir işle de ilgilenebilirsin. Arkadaşlarınla buluşacağın mekâna giderken ya da yemek yaparken müzik dinlemeye ne dersin? Böylece bir dilin nasıl kullanıldığını müzik eşliğinde duyacağın için daha kolay öğrenebilirsin. Arkadaşların ile beraberken en hit şarkıyı bağırarak söylemek sence de çok havalı olmaz mı?

Herkes söyler, bol bol İngilizce dizi izle

Muhtemelen şimdiye kadar binlerce kez bu öneriyi duymuşsundur. İngilizce öğrenmenin en klasik ama eğlenceli yollarından biri olan dizi izlemek, iletişimin her halini görebileceğin en keyifli aktivitelerden biri. Dili İngilizce olan dizileri İngilizce altyazı ile izlemeni tavsiye ederim. Böylece hem duyarak hem de okuyarak İngilizce birçok yeni kelime öğrenebilirsin. Düşüncene 5 sezon boyunca izlediğin dizi sayesinde bülbüller gibi İngilizce konuşacaksın!

Önüne çıkan her İngilizce metni oku

Okumayı yeni öğrendiğin günler çok uzak gelebilir ama o heyecanını hatırlıyorsundur. Önüne çıkan her şeyi okumak istiyordun değil mi? Gazete, dergi, kitap, televizyonda izlediğiniz altyazılar yani neredeyse yazılı olan her şeyi okuma hevesi nasıl da güzeldi. Aynı heyecanı İngilizceye karşı da duyabilirsin. İngilizce olan her şeyi okumaya ve anlamaya çalış. Bir önerim daha var; yabancı gazetelerin aplikasyonlarını telefonuna indir, böylece her yeni bildirim senin için bir challenge olacak!

İngilizce konuş 😊

İngilizce iletişim kurabilmek için olanak buldukça İngilizce konuşmaya gayret göster. Haydi İngilizce konuş deyince de konuşulmuyor tabii ama sana yardımcı olacak birkaç alternatiften bahsedeceğim. İngilizce konuşmak için çeşitli aplikasyonları deneyebilirsin ya da sosyal medyada ortak ilgi alanının olduğunu düşündüğün birileriyle sohbet edebilirsin. Yabancı biriyle aynı ortamda bulunursan sakın fırsatı kaçırayım deme. 😉 Sen yeter ki konuşmaya başla gerisi o kadar güzel gelecek ki sonucu gördüğünde sen bile inanamayacaksın!

Daha fazla içerik için Sesu’yla Eğlence arşivimize göz atmayı unutma! Ayrıca yorumların bizim için çok değerli. Eğer yorumlarını bizimle paylaşmak istersen @sesuagda Instagram adresinde DM kutumuz sana daima açık 😍