Gezelim kültürlenelim diyorsan, senin için İstanbul’da ücretsiz gezebileceğin müzeleri derlemek istedik. Şimdiden iyi eğlenceler! 😍

Atatürk Müze Evi

ücretsiz müzeler arasından biri

Atatürk’ün kişisel eşyalarının yer aldığı üç katlı müzede, Atatürk’ün askeri ve sivil yaşamından pek çok anıya erişebilirsin. Osmanbey’de yer alan ücretsiz müze pazartesi günleri hariç 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsin.

Yapı Kredi Müzesi

ücretsiz müzeler

Madeni para ve etnografik koleksiyonların yer aldığı müzede, dönem dönem farklı sergiler de açılıyor. Taksim’de yer alan müzeyi her gün 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsin.

Uçurtma Müzesi

İstanbul Uçurtma Müzesi; Türkiye’nin tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesinden biri. 6 kıta, 33 ülkeden toplanan ve toplam 2500’ün üzerinde parçadan oluşan bir uçurtma koleksiyonu müze içerisinde yer alıyor. Üsküdar’da yer alan bu müzeyi pazar günleri hariç 09.00 – 17.00 arasında ziyaret edebilirsin.

Mehmet Akif Ersoy Hatıra Evi

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, hayatının son zamanlarını geçirdiği evi, yakın zamanda ziyarete açıldı. Taksim’de yer alan ev içerisinde Mehmet Akif Kitaplığı, Belgesel Odası, Şiir Odası ve Sergi Salonu’ndan oluşan Hatıra Evi’nde Mehmet Akif Ersoy’un şahsi eşyaları ve kitapları sergileniyor. Müzeyi her gün 09.00 – 18.15 saatleri arasında ziyaret edebilirsin.

Türkiye İş Bankası Müzesi

Üç katlı müzede; İş Bankası’na ait belge ve fotoğraflar, farklı dönemlere ait hesap makineleri ve daktilolar yer alıyor. Promosyon malzemeleri, reklam afişleri, kasa gibi bankacılığa dair pek çok materyal, Türkiye İş Bankası Müzesi’nde sergileniyor. Fatih’te yer alan müzeyi, pazartesi günleri hariç 10.00 – 18.00 saatleri arasında gezebilirsin.

Gezdiğin yerleri bizimle paylaşmayı unutmamak için sesuagda Instagram hesabını takip edebilirsin. Ayrıca daha fazla bu tarz haber için Sesu’yla Eğlence arşivine göz atabilirsin.