Besray'ın
Güzellik Dünyası

Kıvırcık Saç Kabarmaması İçin Ne Yapmalı?

Lüle lüle saçlar, kişiye farklı bir hava katar. Bu nedenle Pek çok insan saçının kıvırcık olmasını ister. Kıvırcık saçlılarınsa şikayetçi olduğu tek bir konu vardır; saçların kabarması! Kabarık saçlar bir anda tam bir kabusa dönebilir. Peki, kıvırcık saç kabarmaması için ne yapmalı? Hadi detaylara birlikte bakalım.

Kıvırcık Saç Neden Kabarır?

kıvırcık saç

Saçlar, genellikle nemini kaybetmiş olduğu için kabarır. Bunun yanı sıra; havanın nemli olması, saçların yıpranmış olması gibi etkenler de kıvırcık saç kabarmasına neden olabilir. Ayrıca yanlış şampuan ve ürün kullanımı da saçların kabarmasını etkileyen unsurlar arasında yer alır.

Kıvırcık Saçların Kabarmaması İçin Doğal Yöntemler

kıvırcık saçlı bir kadın

Saçların kabarması her ne kadar korkutucu bir durum olsa da bu sorunun önüne geçmek oldukça basit! Saç tellerinin doğal nem dengesini korumak için önemli etkisi olan ürünler kullanarak saç kabarmasının önüne geçilebilir. Kıvırcık saçların kabarmaması için doğal yöntemler uygulanabilir. Evde rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Bu yağların içerisinde E vitamini bulunur. E vitamini, saç köklerin maksimum değerde besler. Özellikle doğal olarak üretilen argan yağı, duşun ardından sürüldüğünde önemli bir etki gösterir.

Doğru Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

kıvırcık saç modeline sahip bir kadın

Kıvırcık saçların bakımı, farklı saç modellerine göre daha fazla uğraş ister. Yine de doğru bakim rutinleri oluşturularak bu uğraş aza indirilebilir. Peki, doğru kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı?

Daha fazla bu tarz içerik için Sesu’yla Eğlence arşivine göz atmayı ve @sesuagda Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayıın! 😊