Özgenur ile
Magazin Sanatı

KRALİÇE ELIZABETH ARAMIZDAN AYRILDI!

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth 96 yaşında yaşamını yitirdi. Yaklaşık bir asra tanıklık eden Kraliçe, 70 yıl ile Birleşik Krallık’ın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı oldu. Kraliçe’nin ölümünün ardından 73 yaşındaki oğlu Charles tahta geçerek İngiltere Kralı oldu.

“Londra Köprüsü Yıkıldı”

İngiltere Kraliçesi Elizabeth hakkındaki ölüm haberi akşam saatlerinde “Londra köprüsü yıkıldı” parolasıyla duyuruldu. Tabii biz böyle kraliyet gelenekleri olan parolalara çok alışkın değiliz. 70 yıldır da hüküm sürdüğü için anca öğrenmiş olduk. Kraliçe’nin ölümü nedeniyle de Buckingham Sarayı’nda bayraklar yarıya indirildi.

Kraliçe Elizabeth Öldükten Sonra Taht Sırası Karışık! Kraliçe Elizabeth tacıyla

Hakkında diziler, filmler, belgeseller çekilmiş olan dünyanın en göz önündeki kraliyet ailesi artık bambaşka bir döneme giriyor. İşin içine krallık ile yönetilmek girince her şey daha magazinsel oluyor. Yapılan düğünler, aile arasında yaşanan olaylar ve çok daha fazlası herkesin gözünün önünde. Dünya’nın çok sevdiği bir isim olan Leydi Diana aramızdan göçüp gideli de 25 yıl olmuş. Onu da unutmayalım… Yine de zaman çabuk geçiyor. 73 yaşında kral olan Charles’ın ise ne kadar hüküm süreceği tabii ki merak konusu. Annesi gibi yıllarca tahtta oturmak için biraz geç kalmış gibi duruyor ama umarız hevesini alabilir. Taht sırası karışık. Yine de Oğlu Prens William’ın tahta geçmek için ekmek kuyruğu misali sırada durduğu biliniyor ama William’ın 9 yaşındaki oğlu Prens George’a gelirsek… Onu bekleyenlerden bir haber ikinci taht varisi olarak tüm şirinliği ile büyümeye devam ediyor.

Yepyeni Bir Birleşik Krallık Dönemi Geliyor!

Bütün dünya Kraliçe Elizabeth ile ilgili olarak aramızdan ayrılışını konuşuyor tabii ama eminiz ki The Crown dizisinin ekibi şu an çok hareketlidir! Yepyeni bir Birleşik Krallık dönemi tüm dünya basınını bekliyor olacak. Bakalım neler göreceğiz!

 

Daha fazlası için Sesu’yla Eğlence arşivimize göz atabilirsin. Ayrıca yorum ve görüşlerin için sesuagda Instagram sayfamıza DM atabilirsin.