Besray'ın
Güzellik Dünyası

Herkesin önem verdiği konuların başında kişisel bakım geliyor. Özellikle kış mevsiminden etkilenen ciltlerin ayrı bir bakıma ihtiyacı oluyor. Üstelik kuru bir cilt yapısına sahipseniz, ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yazımızda kuru ciltler için nemlendirici maske ev yapımı nasıl olur sorusunun yanıtını derledik. Mevsimin olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak cildini tazeleyebilir, daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsin. Pul pul dökülen cilt tipi için birbirinden güzel öneriler, yazımızın devamında seni bekliyor! Keyifli okumalar. 😊

Kuru Ciltler için Evde Ne Yapılır?

Kuru cilt bakımı, karma ve yağlı ciltlere göre daha fazla emek istiyor. Bunun nedeni ise cildi nemli tutmanın daha önemli olması. Eğer cilt bakımına gitmek istemiyor ve evde kendi bakımını yapmak istiyorsan, senin için birbirinden faydalı evde yüze bakım önerilerimiz var! Hazırsan başlayalım:

Kuru Ciltlere Ne İyi Gelir?

Kuru bir cilde sahipsen ve cildine neyin iyi geleceğini kara kara düşünüyorsan aşağıdaki önerilere göz atabilirsin:

Kuru Cilt Doğal Yolla Nasıl Nemlendirilir?

Kuru cilt tipi, doğal yollarla nemlendirilebiliyor. Peki ama nasıl? Kuru ciltler için doğal maske hazırlamak hem pratik hem etkili. İşte doğal yollarla cildini nemlendirmenin çeşitli yolları:

Kuru Ciltler İçin Bakım Maskesi Öneriler

kuru ciltler için maske

Kuru ciltlerin, normal ciltlerden daha fazla bakım istediğinden bahsettik. Cildin nemlenmesinde en büyük etki elbette su! Bu nedenle bol bol su içmeli ve vücudunun nem ihtiyacını karşılamalısın. Peki, cildin için başka ne yapabilirsin? İşte bazı öneriler:

Paylaştığımız içeriklerden ilk senin haberin olsun istiyorsan sesuagda Instagram hesabımızı takip edebilirsin. Ayrıca daha fazla bu tarz haber için Sesu’yla Eğlence arşivine göz atabilirsin.