Besray'ın
Güzellik Dünyası

Saç kremi hem kadınların hem de erkeklerin kullanabildiği, birbirine karışmış saçların yumuşamasını ve parıldamasını sağlayan bir saç bakım ürünüdür. Özellikle uzun ve kıvırcık saçlı insanlar için saç kremi büyük bir kolaylık sağlar. Bu tip saçların bakımı, kısa ve düz saçlara göre daha zordur. Birbirine karışan ve elektriklenme olasılığı daha yüksek olan uzun ve kıvırcık saçlarda, saç kremi kullanımı oldukça faydalıdır. Bunların yanı sıra duş esnasında kullanılan kimyasal ürünler, kireçli sular ve duş sonrası saça uygulanan ısı işlemleri, saçların zaman içerisinde sertleşmesine, matlaşmasına ve kurumasına neden olur. Saç kremi ise sertleşmiş ve kurumuş saçın yumuşaklığını ve parlaklığını geri kazanmasına yardımcı olur. Saç kremi çeşitleri durulanan ve durulanmayan olarak iki farklı gruba ayrılır.

Ne İşe Yarar?

saç kremi sürmüş bir kadın saçını tarıyor

Saç kremi, doğru ve düzenli bir biçimde kullanıldığı zaman saç tellerini besler, güçlendirir ve onarır. Saçın daha canlı ve parlak görünmesi sağlamanın yanı sıra pürüzsüz bir saçın da en önemli anahtarıdır.

Saç Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her saç tipi farklıdır. Bu nedenle her krem her saça uygulanmamalıdır. Saç tipinize ve saçınızın ihtiyaçlarına uygun bir ürün tercih etmeniz gerekir. Yıpranmış, işlem görmüş saçlar için farklı bir saç kremi kullanmanız gerekebilir. Ayrıca kıvırcık ve düz saçlar için de saç kremleri farklıdır. Saçınız kuruysa saçınızı besleyecek, yağlı ise dengeleyecek saç kremi seçmelisiniz.

Ne Sıklıkla Kullanmalısınız?

Saç kremi kullanımı için uzmanlar tarafından belirlenen krem kullanımı haftada 2 ila 3 kezdir. Bunun nedeni ise her gün kullanımın, saçın nem dengesini bozmasına neden olma ihtimalidir.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

saçına saç kremi sıkan bir kadın

Saça büyük faydası olan kremlerin, yanlış kullanımı saça zarar verebilir. Peki, doğru saç kremi kullanımı nasıldır?

Öncelikle şampuanın ardından saçınızdaki fazla suyu sıkın. Ardından ürünü, saç diplerine değdirmeden bütün saçınıza uygulayın. Saç kremini yaklaşık olarak 1 dakika boyunca saçınızda bekletin. Bekleme işleminin ardından saçlarınızı iyice durulayın.

Saç kremi kullanımı erkeklerde de aynıdır. Yine de saçı kısa olan erkeklerin dikkat etmesi gereken bir unsur bulunur. Saç kremi, saç diplerine uygulandığında saç köklerini zayıflatabilir. Bu nedenle saç kremini olması gerekenden daha az süre saçınızda tutabilirsiniz.

 

Daha fazla bu tarz içerik için Sesu’yla Eğlence arşivine göz atmayı ve @sesuagda Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayıın! 😊