Besray'ın
Güzellik Dünyası

Bakımlı ve ışıl ışıl saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Üstelik doğru saç bakım tekniklerini kullanarak kusursuz bir görünüm yakalamak hiç de zor değil! Sadece birkaç adımda sağlıklı saçlara kavuşabilirsin. Nasıl mı? Hadi senin için hazırladığım önerilere göz at!

Düzenli Beslen

düzenli beslenme

Yediğimiz besinler her zaman dış görünüşümüzü etkiler. Bu nedenle mevsim sebzelerinin yanı sıra Omega 3 gibi sağlıklı yağlarla elde edeceğin bir beslenme düzeni oluşturabilirsin. Ayrıca unutma ki saçlar sık sık proteine ihtiyaç duyar. Sebze, et ve bakliyatlardan elde edebileceğin protein, saçlarını içten dışa besler. Günlük besin rutininde artık en yakın dostun protein olsun!

Isıya Karşı Koru

sağlıklı saçlar için düzleştiriciden kaç

Düzleştirici, fön ve maşa gibi saç şekillendirici aletler, aslında saçların en büyük düşmanı! Yüksek ısının saçlar ile direkt temas etmesi; saç derisini kurutur, saçlarda kopma ve kırılmaya neden olarak yıpranmaya yol açar. Eğer saç şekillendiriciye ihtiyaç duyuyorsan, saçını ısıdan koruyacak ürünler tercih edebilirsin.

Düzenli Olarak Nemlendir

sağlıklı saçlar için nemlendirme

Gün içerisinde saçlar; sigara dumanı, kirli hava koşulları gibi olumsuz etkenlerle karşı karşıya gelir. Bu gibi etkenler, saçların nemini kaybederek daha hızlı kurumasına neden olur. Saçların nemi kaybetmesi, elde edilmek istenen ışıl ışıl görünümü de engeller. Saçlarının daha parlak ve daha canlı görünmesini istiyorsan, haftada bir kullanacağın bir saç maskesi edinebilirsin. Bu sayede nemi saçına hapsederek daha parlak bir görünüm yakalayabilirsin.

Her Gün Yıkamaktan Kaçın

duş almış bir kadın

Saçın nemini kaybetmesine ve saç derisinin kurumasına neden olan unsurlardan biri de saçları her gün yıkamak. Saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için vücudun doğal olarak salgıladığı yağlanmaya ihtiyacı vardır. Saçları her gün yıkamak, saçı ihtiyaç duyduğu yağ oranına kavuşmasını engeller. Ayrıca saçları sık yıkamak, saç tellerinin incelmesine neden olur. Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsan, gün aşırı olmak üzere saçlarını haftada üç kez yıkayabilirsin!

Son olarak; saçlarını yıkarken su ısısına da dikkat et. Ilık su ile yıkanan saçlar her zaman daha canlı bir görünüm sağlar. Üstelik sıcak sudan uzak durmanın, cildin genç kalması için de önemli olduğunu unutma! 😊

Daha fazla öneri için Sesu’yla Eğlence arşivini ziyaret etmeyi unutma. Ayrıca güzel yorumlarını benimle paylaşmak için @sesuagda Instagram hesabına DM atabilirsin 😍