Besray'ın
Güzellik Dünyası

Selülit, kadınlar arasında yaygın bir problem olarak bilinir. Düzensiz yeme alışkanlığı, stres, yoğun çalışma düzeni gibi durumlardan kaynaklı olarak bacaklarda portakal kabuğu görünümü meydana gelebilir.

Bazı kadınlar, selülit görünümü ile barışık olsalar da bazıları ise daha pürüzsüz bacaklara sahip olmak ister. Eğer siz de selülitten kurtulmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Bu yazımızda sizi selülit masajı ile tanıştırıyoruz. Evde oturduğunuz yerden selülit masajı yaparak vücudunuzu rahatlatabilir, kan dolaşımını hızlandırarak selülit görünümünü azaltabilirsiniz.

Selülit Nedir?

selülit masajı yaptıran biri

Cilt yüzeyindeki portakal kabuğuna benzer, düzensiz iniş ve çıkışlarla kendini belli eden cilt problemlerine, selülit adı verilir. Genellikle; hormonal değişiklikler, kilo alımı, cilt yapısı, düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam tarzı, genetik faktörler, kilo kaybı ve sigara kullanımı gibi durumlardan meydana gelir.

Selülit Nasıl Geçer?

selülit masaj fırçası

Selülitlerden tamamen kurtulmak oldukça zordur. Yine de bazı teknikler sayesinde vücudun rahatlatılması ve kan dolaşımının hızlandırılması sağlanabilir. Bu durum, selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Selülit Masajı Nedir?

Anti selülit masajı adıyla da bilinen selülit masajı, selülitten etkilenen bölgedeki yağları parçalayarak portakal kabuğu görünümünü azaltmayı hedefler. Selülit masajında genellikle sıkılaştırma ve yuvarlama masaj tekniği kullanılır. Bu sayede kan dolaşımının artması sağlanarak iyileşme süreci hızlandırılır. Üstelik evde de selülit masajı yapmak oldukça kolay.

Evde Selülit Masajı Yaparken Nelere İhtiyaç Duyulur?

Evde selülit masajı yapmak için bazı ürünlere ihtiyacınız olabilir. Bu ihtiyaçları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit olan bölgeleri harekete geçirmek ve yağ yakımını hızlandırmak için masaja; kalça, uyluk, üst bacak bölgelerinden başlamalısınız. Bu sayede kan dolaşımı hızlanmaya başlayacak ve vücuttaki enerji akışı artacak. Selülit masajının ilk adımı olan vücut aktivasyon süreci boyunca vücudunuz rahatlar ve ağrı hissetmezsiniz.

Selülit masajının ana noktaları aktive edildikten sonra kalçalarından başlayarak ayaklara doğru tam olarak yoğurma masajı yapılmalıdır. Yoğurma tekniği sayesinde yağ dokusu gevşer. Evde G5 masajı yapmak yani ritmik yağ yakımı sağlamak ve rahatlamak için mutlaka masaj yağı kullanmalısınız. Kokusunu sevdiğiniz ve sizi rahatlatan soğuk sıkım yağlarla selülit masajını daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Selülit önleyici masajın bir başka avantajı sonuçları görmek için uzun süre beklemene gerek olmamasıdır. Masaj sonunda masaj tabancasıyla vücudunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

 

Daha fazla bu tarz içerik için Sesu’yla Eğlence arşivine göz atmayı ve @sesuagda Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayıın! 😊