1977 yılında ilk serisi yayınlanan Star Wars, 40 yıldır “Galaksinin Fanları Sergisi” ile hayranlarıyla buluşuyor. Bu eşsiz sergi şimdi ise İstanbul’da sevenlerini bekliyor!

Atlas 1948 ve İstanbul Sinema Müzesi İşletme Genel Müdürü Ceyhun Tuzcu, serginin Star Wars fanları tarafından yapıldığı özel bir sergi olduğu bilgisini verdi.

Ceyhun Tuzcu, koleksiyonu İstanbul’a getirmek için çok çaba gösterildiğini belirtirken şu açıklamaları yaptı:

“Sergide özellikle 3 ana temaya özen gösterdik. Birinci Star Wars dünyasının minyatürleri, bir diğer tarafı ise sinema dekorlarına benzer oluşturulmuş alanlarımız ve son olarak Star Wars aksesuarları, koleksiyonerler tarafından yaptırılmış kask, ışın kılıcı, imzalı maskeler gibi…”

Sergide Neler Var?

Sergi içerisinde orijinal ürünlerin dışında; yüzlerce koleksiyon parçası, sanal gerçeklik deneyimi sunan alanlar, gerçek boyutta figürler ve set dekorları bulunuyor.

İstanbul Sinema Müzesi’nde yer alan sergide; 50’den fazla heykel, 120 figür, 30 gerçek ölçekli zırh ve giysi, 25 modellenmiş ve elle boyanmış gerçek boyutta büst ve devasa yaratık figürleriyle dioramalar, miğferler, oyuncular tarafından imzalı film maskeleri, posterler ve her biri sanat değeri olan eserler bulunuyor.

Tüm Star Wars hayranlarını bekleyen sergi, 1 Şubat’a kadar da açık. Sergiyi pazartesi günleri hariç saat 11.00 ila 19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Katıldığınız etkinlik hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmamak için sesuagda Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Ayrıca daha fazla bu tarz haber için Sesu’yla Eğlence arşivine göz atabilirsiniz.