Twitter Mavi Kuşa Veda Ediyor

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce en sevilen sosyal medya ağlarından biri olan Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk oldu. Elon Musk, Twitter’ın başına geldiğinden beri çeşitli değişiklikler yapmaya başladı. Bu değişiklikler arasına Twitter’ın adının ve logosunun değişmesi de gündeme girdi. Yani kısacası, Twitter artık mavi kuşuna veda ediyor.

Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldıktan yaklaşık 6 ay sonra, şirketi X Corp. İle birleştiren Elon Musk, Twitter markasına ve diğer tüm kuşlara veda edeceğini açıkladı. Sonrasında ise yeterince iyi bir X logosu gelirse, logonun bir gün sonra dünya çağında kullanıma sunulacağını söyledi.

Twitter Yeni Logosuyla Buluştu

Twitter logoları

Twitter hesabının adı X olarak değiştirilirken, profil fotoğrafı da mavi kuşa elveda dedi! Twitter CEO’su Linda Yaccarino da şirketin San Francisco’daki genel merkezine X logosunun yansıtıldığı bir fotoğraf paylaştı.

Yarattığı etki ile Twitter’ın iletişim biçimimizi değiştirdiğini CEO Yaccarino, platformdaki paylaşımında; fikir, ürün, hizmet ve fırsatlar için küresel bir pazar yaratan ses, video, mesajlaşma, ödeme/bankacılık merkezli sınırsız etkileşimin gelecekteki hali olarak tanımladığı X’in yapay zekâ desteğiyle bizleri henüz hayal etmeye başladığımız şekillerde birbirimize bağlayacağını ve her şeyi sunabilecek bir platform olacağını söyledi.

İş Bulmak İçin Kullanılabilecek

Bu yeni özellik henüz Twitter tarafından teyit edilmese de bazı onaylı kuruluşlar profillerinde bu özellikten faydalanabiliyor. Biyografi kısmının hemen altında artık iş ilanları yer alacak. Bu sayede ilan ile ilgilenen adayları şirketlerin internet sitesine yönlendirerek pozisyon hakkında bilgi edinmeleri ve başvuru yapmaları sağlanacak.

Tepkiler Ne Oldu?

Bu durumun ardından Twitter’da elbette bir kaos meydana geldi. Pek çok kullanıcı, kuşun geri gelmesini hatta “favori” adı verilen yıldızın da geri gelmesini istedi. Twitter kullanıcıları Elon Musk’ın Twitter’dan çekilmesini istiyor!

Peki, sizin düşünceniz ne? Twitter’ın yeni logosunu beğendiniz mi? Bana soracak olursanız, Twitter olduğu gibi güzel.

Bu tarz içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun istiyorsanız, Sesu’yla Eğlence arşivimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Ayrıca değerli yorumlarınızı benimle paylaşmak isterseniz @sesuagda Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz 💖