Ezgi ile
Moda Talks

VENEDİK FİLM FESTİVALİ GÜNDEMİ ESİR ALDI!

Her yıl ağustos ayının sonunda, yıldızlar yaz tatillerini bırakıp sinema takvimindeki en büyük etkinliklerden biri olan festival için Venedik’e inerler… Venedik Film Festivali, dünyanın en uzun süredir devam eden film festivali olarak, genellikle sektörün en yeteneklilerini ve en çok beklenen filmlerini kendine çekiyor. Bu yıl da farklı olmayacak gibi görünüyor.

Film Festivali

79.’su düzenlenen Venedik Film Festivali’nde, başrollerini Florence Pugh, Harry Styles ve Gemma Chan’ın oynadığı, Olivia Wilde’ın yönettiği ve hakkında çok konuşulan Don’t Worry Darling’in galasının yanı sıra Ana de Armas’ın oynadığı Hollywood’un simgesi Marilyn Monroe’nun biyografik Blonde filminin galası yapılacak. Ayrıca Timothée Chalamet, Penelope Cruz, Cate Blanchett, Vanessa Kirby ve Jodie Turner Smith gibi tarzlarını kırmızı halıya taşıyan ortalığı kasıp kavuran isimler oldu!

Bizim radarımızda ise kırmızı halının şıklığı var! Özel tasarım kıyafetlerden yepyeni kreasyonlara kadar manken edasıyla yürüyen ünlüler, en iyi stilistlerin dokunuşuyla podyumda şovlarını yapıyor. Birçok tasarımcı da burada kendini ispatlama şansı buluyor. Bu harika kombinlerden bizim favorilerimizin başında ise tabii ki Cate Blanchett’in giydiği el boyaması çiçeklerle işlenmiş siyah

kadife korse ve pantolon görünümüyle Schiaparelli imzalı elbisesi yerini aldı.

Film Festivali

Bu kadar elegan bir görünüm ancak böyle elde edilebilirdi diyebiliriz. Son zamanların gözdesi Timothée Chalamet’in kırmızılar içinde kırmızı halıyı yaktığını da söylemeden geçemeyiz… Sırt dekoltesiyle yapılan şov da ayrı bir hava katmış.

 

Festivalde yer alan kırmızılar içindeki bir diğer isim ise Dilan Çiçek Deniz! Dilan’ın Armani imzalı kırmızı mini elbisesi de göze çarpanlar arasında yerini aldı.

Tabii ki parlayan yıldız Harry Styles’ı da es geçmek imkansız! Gucci’nin giydirdiği Styles, krem ve mavi renklerinden oluşan görünümünde çok alışık olduğumuz İspanyol paçalı

Film Festivali

pantolonlarıyla tamamlamış. Styles için bu modelden kopamıyor diyebiliriz sanırım. Açıkçası çok da yakışıyor!

10 Eylül’e kadar devam eden Venedik Film Festivali’nde bizim yolun yarısına kadar gözümüze çarpanlar böyleydi. Stillerden ziyade birbirinden başarılı filmleri de fırsat buldukça izlemeyi unutmayın. Festival sürüyor ve dünya onu takip ediyor!

 

 

Gündemden geri kalmak istemiyorsan Instagram’da @sesuagda’nın bildirimlerini açsan iyi edersin 😊

Web sitemizdeki diğer içeriklere de bir göz atmanı öneririz! Bakalım daha neler göreceğiz!