Ezgi ile
Moda Talks

Yaz Gardırobunuz İçin Olmazsa Olmaz Parçalar

Yaz aylarının en güzel yanlarından biri de kat kat giyinmek yerine efil efil giyinmek! Olmazsa olmaz yazlık kıyafetler arasında düz sandalet, yazlık elbise gibi çeşit çeşit modeller yer alıyor. Kolay kombinlenen tek parça kıyafetleri epeyce özlemiştik. Peki, bu sezonun trendleri neler? Hadi yaz gardırobu için gerekli hazırlıklara birlikte göz atalım! ❤️

Yazın Ne Giyilir?

yazın ne giyilir

Cildimizin ısı atmasını kolaylaştırmak için sıcak havalarda, hava geçirgenliği ve ter emiciliği yüksek kumaşlar tercih etmek gerekiyor. Doğal liflerden, yani keten, pamuk gibi, kumaşlardan tasarlanan kıyafetlerin hava geçirgenliği ve ter emiciliği daha yüksektir. Bu nedenle keten elbise modellerini gardırobunuzda barındırabilirsiniz!

Yaz Aylarında Ne Renk Giyilmeli?

yaz gardırobu için kıyafet önerisi

Canlı ve enerjik tonlar, yaz ruhunu hissetmek için birebirdir. Yine de yazın giyilebilecek renkler için geniş bir renk skalası bulunuyor. Turuncu, yeşil, mavi, pembe ve sarı gibi renkler en sıcak havalar için idealdir. Ayrıca pastel tonları ile romantik bir yaz kombini oluşturabilirsiniz.

Koyu renkler de yazın tercih edilebilir fakat rahatsız edici olabilir. Bunun temel sebebi, koyu rengin güneş ışığını çekmesidir. Bu nedenle, koyu renkli giyinmek istiyorsanız hafif ve ince kumaştan yapılmış kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Örneğin siyah bir kot pantolon yerine, hafif salaş siyah bir şort seçimi yapabilirsiniz.

Serin Tutan Efil Efil Elbiseler

yaz gardırobu için tropikal elbise

Yaz aylarında serin tutan efil efil elbiselerin yerini ne alabilir ki? Her gardıropta mutlaka bulunması gereken elbise modellerinden bazılarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Eğlenceyi Taşıyan Plaj Çantaları

yaz gardırobu için çanta

Sıra geldi görünümünüzü en iyi şekilde tamamlayacak plaj çantası modellerine! Plaj stilinizi öne çıkarak çanta modellerine birlikte göz atalım:

Daha fazla öneri için Sesu’yla Eğlence arşivini ziyaret etmeyi unutmayın. Ayrıca güzel yorumlarınızı benimle paylaşmak için @sesuagda Instagram hesabına DM atabilirsiniz 😍