Merve ile
Yeni Rota Oluşturuldu

YAZA VEDA KAMP MEVSİMİNE MERHABA!

Sonbaharın sunduğu efsunlu re Yaza Veda nkleri, kamp ateşinin sıcaklığında keşfetmenin tadı bir başkadır. Ekim ayına sayılı günler kala, doğanın güz renklerine büründüğü günleri kamp yaparak keyifle geçirebilirsiniz. Doğanın sunduğu harika manzaralar eşliğinde unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Sonbahar, sararmış yapraklar, doğa, manzara ve huzur… Rota oluştururken göz atmanız gereken bir liste hazırladık. Kamp sırasında bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın!

Yedigöller – Bolu

Kamp denildiği zaman akla ilk gelen rotalardan biri olan Yedigöller, kamp yapmak isteyenler için ideal. Adından da anlaşılacağı gibi 7 adet gölün bulunduğu bölgede yürüyüş yolları, şelaleler, yüzün üzerinde kuş turu ve daha birçok doğal güzellik bulunuyor. Doğa fotoğrafçılığı için de harika bir malzeme sunuyor. Çadırınızda otururken orman ve göl manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Kilimli Koy – Ağva

Ağva’da bulunan Kilimli Koy, doğal tabiat alanı ve deniz manzarasıyla gidenleri büyüleyecek cinsten! Koy olması sebebiyle oldukça sakin olan bölge, kafa dinlemek isteyen kampçılar için harika bir seçenek. Yeşilin en güzel tonu ve denizin mavisi eşliğinde doğal güzelliklerin sizi büyülemesine izin verebilirsiniz. Yorgunluğunuzu dalga sesleri eşliğinde uyuyarak atabilirsiniz. Hem denizi hem yeşili sevenler Ağva’ya!

Akçakese – Şile

Sahilde kamp yapmanın tadı bir başkadır. Şile’nin hırçın denizi ve bir kilim gibi uzanan kumsalı görülmeye değer güzellikler barındırıyor. Çadırınızı kumsala kurabilir, akşamları kamp ateşinin içinizi ısıtmasına izin verebilirsiniz. Bölgede bulunan koyları da ziyaret etmeyi unutmayın deriz. Küçük balıkçı tekneleri ile koylara ulaşım sağlayabilir ve kendinizi bir Halikarnas Balıkçısı öyküsünde gibi hissedebilirsiniz.

İğneada Longoz Ormanları – Kırklareli

Sarı, turuncu ve kırmızı yaprakların çevrelediği bir sonbahar görüntüsü hayal ediyorsanız Longoz Ormanları tam size göre! 6 adet gölün bulunduğu bölgede ağaçların arasına hamak kurabilir, ormanlık alanda ferah bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Tertemiz havayı ciğerlerinizde hissedebilir, sessizliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yaza Veda

Şavşat, Karagöl Milli Parkı – Artvin

Karadeniz’in bütün güzelliğini hissedebileceğiniz Şavşat, çadır ve karavan kampı yapacaklar için harika bir seçenek! Buzul göller, akarsular, binlerce balık türü ve eşsiz bir orman manzarasıyla unutulmaz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Havalar iyice soğumadan gidip görün deriz.

Küre Dağları Milli Parkı – Kastamonu

Dünyanın en derin ikinci kanyonu olan Valla Kanyonu’nun da içinde bulunduğu park, ekstrem spor sevenlerin gözde rotaları arasında. Kanyon, mağara ve şelaleleriyle aynı zamanda kafa dinlemek isteyenlerin de uğrak noktası. Yaban hayatı ve çeşitli bitkileri merak edenler Küre Dağları’nı kamp rotalarına eklesin deriz.

Web sitemizdeki diğer içeriklere göz atmayı ve Instagram’da @sesuagda hesabımızı takip etmeyi unutma!