Aylin'den
Teknolojik Detaylar

Podcast nedir açıklayan bir kare

Podcast dinlemek yeni nesil alışkanlıklarımızdan biri oldu. Sporda, yürüyüş yaparken, yolda neredeyse yalnız olduğumuz her anda… Kültür-sanat, teknoloji, bilim, röportaj, kişisel gelişim… Aklınıza gelebilecek her konuda herkese hitap eden podcast kanallarını mutlaka keşfetmelisiniz!

Biz de sizin için podcast önerileriyle geldik. Şimdiden keyifli dinlemeler!

 

Podcast önerisi

 

 

Podcast Önerileri

Farklı Düşün

Teknoloji ve yazılım dünyası ilgilinizi çekiyorsa, “Farklı Düşün” radarınıza giriyor demektir. Karmaşık konuları anlaşılabilir düzeyde dinleyiciye sunan yayın, girişimci ve yazılımcılar tarafından sunuluyor. Teknolojiyi hayatının bir parçası haline getiren konuklarda sohbete renk katıyor.

    

 

Podcast dinleyen kadın

 

 

Dördüncü Duvar

“tiyatro.co” ekibinin hazırlayıp sunduğu podcast adını bir tiyatro kavramından alıyor. Dördüncü duvar, kurguyla gerçeği birbirinden ayıran anlamına geliyor. Oyuncu konuklar ve tiyatronun etrafında gelişen söyleşilerle sanatsal konuşmalara tanık olabilirsiniz. Tiyatroyu bir de podcastten dinleyeyim diyenler listesine eklesin!

 

 

önerilerden biri

 

 

Fularsız Entellik

Ekşisözlük’ten kendine has bir kitleye hitap eden Immanuel Tolstoyevski’nin serisine mutlaka bakın deriz! Dünya meseleleri, entelektüel konuşmalar… Kaliteli konuları, sıkmadan yormadan ele alan podcast ortalama 20-40 dakika sürüyor. Farklı perspektifleri keşfetmek isteyenler buraya!

 

 

 

 

Podcast önerisine bakan bir kadın

 

Nasıl Olunur?

Gazeteci yazar Nilay Örnek’in farklı meslek gruplarını ve alanında başarıları olmuş kişileri konuk ettiği, “Nasıl Olunur?” sorusuna cevap aranan podcast serisi… Murathan Mungan, Yekta Kopan, Mert Fırat ve daha bir sürü ismin söyleşilerini dinleyebilir, farklı alanlarda çalışan insanlar sayesinde o alana dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de “Nasıl Olunur?” merak ediyorsanız bu podcast serisini kaçırmayın deriz!

 

 

Socrates S

 

 

 

Socrates Podcasts

Spora farklı bir bakış açışıyla bakmak isteyenler için futboldan tenise, basketboldan ekstrem sporlara her şey bu  seride! Haftalık spor olaylarını, spor dünyasından isimlerin söyleşilerini Socrates Podcats serisinde bulabilirsiniz.

 

 

 

 

Podcast merdiven altı terapi

 

 

Merdiven Altı Terapi

Psikolojik konularla ilgili serilerde günlük hayatta karşılaştığımız sorunlarla ele alan Deniz Dülgeroğlu Seriyi hazırlayan Deniz Dülgeroğlu, “Siz geceleri uyuyabilin diye ben uyumayıp dertlerinizi düşünüyorum.” mottosu ile yola çıkıyor. Dülgeroğlu psikolojik konulu podcastinde günlük yaşamlarımızda karşılaştığımız sorunları ele alıyor.

 

 

 

rabarba

 

 

Mesut Süre ile Rabarba

Radyo programlarından tanıdığımız Mesut Süre, Rabarba serisi

sayesinde günün stresini bol kahkaha eşliğinde atma fırsatı veriyor. Eğlenmek ve keyifli zaman geçirmek isteyenler, pek çok konunun bambaşka ve komik bir bakış açışıyla ele alındığı bu podcast serisini hemen dinlemeye başlasın!

 

 

 

Daha fazla öneri için Sesu Eğlence arşivlerine göz atabilirsin!🥰