Erdi
ve
Furkan'dan
Modanın
Erkek Tarafı

Aksesuarlar hem kadın hem de erkekler için önemli tamamlayıcılardır. Üstelik aksesuarların etkisi, küçümsenemeyecek kadar da fazladır. Ufak dokunuşlarla tarzınıza tarz katacağınız aksesuarlar bulmak da mümkün. Peki, erkeklerin kullanabileceği ilgi çekici aksesuarlar nelerdir ve aksesuar seçimi nasıl yapılır? Hadi gelin birlikte göz atalım!

Tarzınıza Göre Aksesuar Seçimi

Erkeklerin kullandığı aksesuarlar, tarzlarına göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak kravat ve kemerler aksesuar olarak tercih edilir. Yine de erkeklerin kullanabileceği farklı aksesuarlar da bulunur.

Burada önemli olan tarzınıza uygun aksesuarlar seçmek. Tarzınıza uygun aksesuar seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da alanlardır. Yani nedir alanlar? İşyerine mi gidiyorsunuz yoksa konsere mi? Tarzınız değiştikçe kullanabileceğiniz aksesuarlar da değişecektir. Ayrıca aksesuarlar farklı renklerle kombinlenebilir. Tarzınıza uygun olması için, uyumlu renkleri tercih edebilirsiniz.

Aksesuar Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aksesuar seçiminde tarzın önemi oldukça büyüktür. Kendinize uygun aksesuarlar tercih etmelisiniz. Ayrıca birlikte kullanacağınız aksesuarların da uyumuna dikkat edilmesi gerekir. Örneğin siyah bir ayakkabı giyiyorsanız, kahverengi bir kemer takmak hoş görünmeyecektir. Bu nedenle kıyafetlerinizi düşünerek alışveriş yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Aksesuar Çeşitleri

Bilinenin aksine erkek aksesuar çeşitleri oldukça fazladır. Peki, en sık tercih edilen erkek aksesuarları nelerdir?

Erkekler İçin En Şık Çantalar

Erkeklerin de çeşitli çanta modellerine ihtiyaçları olur. Bunlar arasında en popüler olanlardan biri postacı çanta erkek modelleridir. Tek kolla çapraz takılması ile rahatlık sağlayan bu modeller, sıklıkla tercih edilir. Ayrıca bel çantaları da günümüzde oldukça popülerdir.

Özellikle çalışan erkeklerin tercih ettiği sırt çanta modelleri de aksesuar olarak tercih edilmektedir. Laptop bölmesi bulunan erkek çantaları oldukça dikkat çeker. Bazı erkekler ise erkek el çantası modellerine yönelebilir. Burada tercih edilecek çanta modeli, yine kişinin tarzıyla bağlantılı olarak değişecektir.

Konuyla ilgili bir diğer yazımız “Erkeklerin Asla Yapmaması Gereken Stil Hataları” başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz konular olursa benimle @sesuagda Instagram hesabından iletişime geçebilirsiniz 😊