Eğer Stanley Kubrick seviyorsan doğru yerdesin! Neden mi? İstanbul Sinema Müzesi, bilinen en ünlü ve yaratıcı yönetmenlerden Stanley Kubrick’in tüm çalışmalarına ait dünyaya bu sergide ev sahipliği yapıyor!

İstanbul Sinema Müzesi Stanley Kubrick sergisi
1 Ekim’de konuklarını ağırlamaya başlamış olan sergi, şimdiye dek Kubrick için yapılmış en kapsamlı ve görkemli sergi. Yönetmenin 16 filmi, kronolojik bir sırayla görsel ve belgeler ile karşımıza çıkıyor. Film çekim aşamasında kullanılmış olan objeleri kameralar, lensler ve kostümler de dahil! Etkileşimli alanları sunduğu görsel şölen ve yönetmenin sinema yaratımıyla ilham veren sergi, Atlas Sineması’nda 1 Mart 2023 tarihine kadar devam ediyor.
Kubrick hayranları için bulunmaz bir fırsat olan bu sergi, onu tanımayanlar için de yepyeni bir serüven imkanı sunuyor. İstanbul’da yaşıyorsan kendini bir kez şanslı hissedebilirsin çünkü Kubrick efsanesini 2022 yılında yeniden yaşamak bir mucize olabilir!

Stanley Kubrick Sergisinde Neler Var?

Hepimizin bildiği gibi Stanley Kubrick (1928-1999), New Yorklu bir yönetmen. Sergide ise Kubrick’e ait tüm çalışmalara yer verilmiş. Ünlü yönetmenin tüm eserlerine kronolojik bir bakış açısı sunan sergi, ziyaretçilerine Kubrick’in sıra dışı dünyasına yakından tanıklık etme olanağını sunuyor. Stanley Kubrick’in birçoğu yayınlanmamış olan obje, belge, senaryo, lens, kamera ve orijinal kostümleri de İstanbul Sinema Müzesi Stanley Kubrick sergisinde yer alıyor.

Yönetmenin En Ünlü Filmleri

Stanley Kubrick’in adından söz etmişken en ünlü filmlerine de değinmezsek olmaz ama yine de senin için Kubrick’in en ünlü filmlerinden bazılarını derledik:

Bu tarz sergilerden ilk senin haberin olsun istiyorsan Seyahat/Keşif kategorimizi düzenli olarak ziyaret edebilirsin! 🥰